Popular Posts

12 Nisan 2013 Cuma

Game Of Thrones 3. Sezon Yeni Karakterleri

HBO yapımı, ülkemizde de Cnbc-e‘nin yayınladığı son dönemin en gözde dizisi Game of Thrones, geçtiğimiz Haziran ayında sezon finalini yaptığından beri sevenleri tarafından sabırla ya da sabırsızlıkla beklenmekte. Haliyle, hakkında da zırt pırt haberler ve videolar çıkmakta. Geçtiğimiz günlerde de yeni sezonda yer alacak yeni karakterler ve bunlar canlandıracak oyuncular belli oldu.
Ben de haberi olmayanların da haberi olsun diye bu konuyla ilgili yapılmış bir derlemeyi bildirileştireyim dedim. Yalnız, Türkçe olan yazıyı birebir almamak adına aşağıda 27 yeni karakter içinden ne işe yaradığını bildiğim bazı karakter ya da başka yapımlardan tanıdığım oyuncuların karakterlerine yer verdim. Bildirinin orijinali ve diğer karakterler için şuraya bakabilirsiniz. Ayrıca, yazının sonuna, diziye ait ve en son yayınlanan kısa fragmanı da ekledim.

1) Mance Rayder


Oynayan: Ciarán Hinds
Nereden tanıyoruz? : Dizi dünyasının Rome‘dan Julius Caesar rolüyle bildiği, pek çok filmde de karşımıza çıkan oyuncu, en son Cnbc-e’de de yayınlanan Political Animals‘ta karşımıza çıktı.

Karakter hakkında: Night Watch’un (Gece Bekçileri) eski bir üyesi. Özgürlük için oradan kaçmış, duvarın ardındaki kral.

6) Ramsay Bolton


Oynayan: Iwan Rheon
Nereden tanıyoruz? : Misfits‘i izleyenler kendisini oldukça iyi tanıyacaktır.
Karakter hakkında: Roose Bolton’un gayrı meşru çocuğu. 2. sezon finalinde Robb’a yardım etmek için babası tarafından görevlendirildi ama yüzünü görememiştik. Kitap aleminde de pek sevilmeyen bir karakter,  ki kitapların bu kısmından ispiyon yemiş biri olarak kesinlikle katıldığımı söyleyebilirim. Aslında soyadı Bolton değil gayrımeşru olduğu için Snow.

10) Jojen Reed


Oynayan: Thomas Brodie-Sangster
Nereden tanıyoruz? : Küçüklüğünden beri birçok yapımda rol alan Sangster, Hugh Grant’in de kuzeni. Rol olarak Aşk Her Yerde (Love Actually) ile bilinen oyuncu, Phineas and Ferb‘deki Ferb’in de yıllardır seslendirmesini yapıyor.
Karakter hakkında: Kitapta 13 yaşlarında, yeşil gözlü ince bir çocuk olarak tasvir edilen Jojen, kızkardeşi ile birlikte geldiği Winterfell’de Bran Stark’ın hizmetinde. Tabii oyuncunun aslında neredeyse 23 yaşında olması gibi bir gerçek olduğundan kendisini muhtemelen daha büyük göreceğiz.

11) Brynden Tully


Oynayan: Clive Russell
Nereden tanıyoruz? : Yıllardır oyunculuk yapan usta isim özellikle İngiliz televizyonunun tanınan yüzü ve birçok İngiliz dizisinde oynamış. 2011 yapımı Sherlock Holmes filmini izleyenler kendisini Captain Tanner olarak tanıyabilirler.
Karakter hakkında: Catelyn Stark’ın Blackfish lakaplı amcası. Robb Stark’ın en güvenilir adamlarından.

12) Thoros de Myr


Oynayan: Paul Kaye
Nereden tanıyoruz? : Birçok İngiliz dizisinde yer alan aktörün en bilinen dizileri; Skins, Shameless ve Being Human. Ayrıca e2′de de yayınlanan dizi Mongrels başladığından beri, dizideki Vince karakterini seslendiriyor.
Karakter hakkında: Ailesi tarafından küçük bir çocukken God of Light’ın rahiplerinden biri olarak yetişmesi için Red Temple’a gönderilmiş. Ned Stark’ın öldürülmesinin ardından da yakın olduğu Dondarrion Beric ile beraber Brotherhoodwithout Banners’ı kurmuş.

14) Missandei


Oynayan: Nathalie Emmannuel
Nereden tanıyoruz? : Channel 4′ün dizilerinden olan Hollyoaks‘ı izleyenler kendisini oldukça iyi tanıyacaklardır.
Karakter hakkında: Kitapta, siyah tenli ve bal rengi gözleri olan, 10 yaşlarında bir kız olarak anlatılan Missandei, dizide Jojen Reed gibi daha büyük bir karakter olarak karşımıza çıkacak. Kendisi Daenerys Targaryen’in hizmetlisi ve sadık bir arkadaşı. Bunlar olmadan önce de bir köle…

25) Orell


Oynayan: Mackenzie Crook
Nereden tanıyoruz? :Pek çok İngiliz dizisinde ufak rollerde yer almanın yanında İngiliz versiyon The Office‘te oynamış ve Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti serisinde de yer almış.

Karakter hakkında: Mance Rayder ile savaşan vahşilerden biri.

27) Tom Sietecauces


Oynayan: Tom Brooke
Nereden tanıyoruz? :The Hollow Crown ve Room at The Top gibi birçok İngiliz dizisinde oynayan birisi.

Karakter hakkında: Arya Stark’ın yoluna çıkacak olan, uzun burunlu, küçük ağızlı bir tipi olan karakter.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder